Inspirasjonsdag for skolebibliotekarer i ungdomsskolen

Cha Sandmæl kommer til inspirasjonsdagen for skolebibliotekarer i ungdomsskolen
Møt kollegaer fra andre skolebibliotek og få en dag med forfattermøter og faglig påfyll om KI og gaming. Arrangementet er gratis, men husk å melde deg på.

Dagen starter med lunsj klokka 11.00. Det faglige programmet begynner klokken 12.00. Du kan også følge arrangementet digitalt. Pass på at du melder deg på rett arrangement for deg.

Program

Vi kan blant annet lokke med besøk av Cha Sandmæl, norsk serieskaper og forfatter av Dragens Øye-serien. Full programoversikt kommer snart. Følg med!

Psst …

Vi arrangerer Inspirasjonsdag for skolebibliotekarer i barneskolen den 7. mai. Det er lov å delta på begge dager. Klikk her for info og påmelding om barneskoledagen

Kommende arrangementer

Slik kommer du til Bibliotekenes Hus

Alf Bjerckes vei 20 i Oslo

Fra Oslo S tar det 6 minutter med tog til Alna stasjon, som ligger omlag 8–10 minutters gange fra Bibliotekenes Hus.

Se video som viser vei fra Alna stasjon til oss.

Hvis man kjører T-bane mot sentrum, gå av på Risløkka T-banestasjon og gå rett inn på gangvei retning fra sentrum.

Kjører man ut av sentrum, gå under T-banebrua inn på gangvei på den andre siden og fortsett ut av sentrum.

Gå gangveien ca 200 meter til du kommer til Brobekkveien.

Gå da over gangfeltet og til høyre nedover Brobekkveien.

Når du har passert brua over Østre Aker vei følger du første gang-/sykkelvei ned til venstre mot Østre Aker vei.

Når man kommer ned til hovedveien ser man vårt nye arbeidssted som ligger inntil Østre Aker vei.

Buss nr. 67 til Vollebekk stoppested og 2 min å gå til Biblioteksentralen.

FB3 stoppested Vollebekk.

(Fra sentrum) Når du kommer kjørende fra sentrum ta Økernveien til Østre Aker vei. Følg Østre Akervei og ta avkjøring mot Brobekkveien i Bjerke.

Du skal gjennom 3 rundkjøringer:

1. rundkjøring: Ta første avkjøring ut på Brobekkveien.
2. rundkjøring: Ta andre avkjøring.
3. rundkjøring: Ta tredje avkjøring ut på Alf Bjerckes vei.
Kjør forbi Hafslund og ta til venstre like etter Industri Fokus (rød mursteinbygning) og kjør helt til enden til du ser Bibliotekenes Hus.

(Fra nord) Fra E6, følg skilting til Alnabru/ulven. Du skal gjennom 4 rundkjøringer:

1. rundkjøring: Ta første avkjøring ut på Persveien.
2. rundkjøring: Kjør rett frem.
3. rundkjøring: Ta andre avkjøring ut på Brobekkveien.
4. rundkjøring: Ta første avkjøring ut på Alf Bjerkes vei.
Kjør forbi Hafslund og ta til venstre like etter Industri Fokus (rød mursteinbygning) og kjør helt til enden til du ser Bibliotekenes Hus.

Vi har noen parkeringsmuligheter på siden av bygget.